House Fit Clinic Bahçeşehir’de!

Yeni şubemizde avantajlı üyelik ve özel derslerden faydalanmak için hemen arayın!

Sizi Arayalım!

    Fizyoterapi / Recovery

    Fizyoterapi/Recovery, 7’den 70’e her yaştan bireyin aktivite düzeyi ne olursa olsun yaşam kalitesini arttırma ve devamlılığını sağlamaktadır. Spor veya aktivite ile ilgili yaralanmaların önlenmesini ve sağlıkta iyilik halinin devamlılığını sağladığı gibi oluşan yaralanmaların da iyileşme sürecini hızlandırır.

    Kurumumuzda, ilk olarak fizyoterapist tarafından fizyoterapiye özgü ölçme ve değerlendirmeler yapılır. Ardından rehabilitasyon protokolleri ile güvenli bir şekilde kişinin aktiviteye geri dönüşünü sağlamaktadır. Kişinin vücut yapısına, kas iskelet sistemi yaralanmalarının tipine veya geçirdiği cerrahi operasyona bağlı olarak kişiye özgü rehabilitasyon ve egzersiz programları oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu program ile kişinin yaşamına aktif ve ağrısız bir geri dönüş sağlanmasının yanı sıra gelecekte oluşabilecek olası yaralanmaların önüne geçilebilmesi hedeflenmektedir. Kronik ağrılı durumlarda ise ağrılar her yönüyle bütüncül bir şekilde değerlendirilerek size özel programlar hazırlanmaktadır. Örneğin bel ağrısı olan bir kişinin ağrı yönetiminde kontrol sağlayarak günlük yaşamına devamlılığı bu özel programlar ile sağlanabilmektedir.

    Yoğun antrenman sonrası vücutta kas ağrısı ve yorgunluk gelişebilmektedir. Bu gibi durumlarda ise yenilenme ve toparlanma süreci gerçekleştirilmelidir. Kasın toparlanması, eski performansına dönebilmesi için yeterli süre dinlenebilmesi ve doku iyileşmesi için optimal yüklenme gerekmektedir. Yenilenme/toparlanma uygulamalarında fizyoterapiye özgü bilimsel yöntemler uygulanarak hissedilen yorgunluk, kassal gerginlikler ve ağrıda azalma sağlanır ve dolayısıyla kişinin hareket kabiliyeti artış gösterir. Düzenli olarak egzersiz yapan kişilerde veya performans sporcularının oluşabilecek yaralanma durumlarının önüne geçilebilmesi için de bu sürecin düzenli ve planlı bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

    Fizyoterapi yaklaşımlarımız her zaman kişiye özel değerlendirme ve tedavi süreci ile gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple fizyoterapiden hayatınızın her döneminde faydalanabilirsiniz.