House Fit Clinic Bahçeşehir’de!

Yeni şubemizde avantajlı üyelik ve özel derslerden faydalanmak için hemen arayın!

Sizi Arayalım!

  Ekibimiz

  Doç. Dr. Türker Bıyıklı

  Milli Futbolcu ve milli kayakçı olarak başlayan sporculuk yaşamı bir sakatlanma nedeniyle kesintiye uğrayınca antrenman bilimi ve fizyoloji konularında kıvılcımlanan tutkusunu takip etti. Bu alanda yüksek lisans ve doktora yapmaya yöneldi. Türkiye’nin önde gelen sağlık kulüplerinde etkin görevler aldıktan sonra Mars Athletic Club’ta üst düzey yönetici olarak kurumsal deneyim kazandı. Ardından, İngiltere’deki UKSCA’de “Performans Uzmanı” eğitimini tamamlayarak Arsenal, Leeds United ve Edinburg’ta fiziksel performans geliştirme ekiplerinde yer aldı. 2011 yılında İstanbul’a döndükten sonra; profesyonel takım kondisyon kampları ile birlikte performans uzmanlığını Türkiye’de tanıtmak amacıyla çalışmaya başladı. İlk olarak “Kuvvet Kondisyon Koçluğu” eğitimlerini UKSCA onayıyla SKPD kapsamında verdi.

  Dr. Türker Bıyıklı, fitness sektörü içerisinde eğitim ihtiyacına yönelik hizmet verme amacıyla Athletic House Academy’yi kurmuş, ve Akademik Direktörlüğünü üstelenmiştir. Dünyanın ilk Türk NASM Master Trainer ve ISSA Master of Fitness Science’ın da aralarında olduğu, birçok mesleki ünvan sabidir.  Çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak bulundu, federasyon eğitim kurulunda yer aldı.   2019 yılında ilki gerçekleştirilen ICAPHS Uluslararası kongresinin Başkanlığını yapmaktadır. Halen Nişantaşı Üniversitesi BESYO Egzersiz ve Spor Bilimi Bölüm Başkanıdır ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fizik tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde “Egzersiz bilimi temelleri” dersleri vermektedir.

  Halim Öz

  Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezuniyeti sonrası eğitimi İstanbul Gelişim Üniversitesi Hareket ve Antrenman Bilimleri Yüksek Lisansını tamamladı. Bu süreçte akademik alanda eğitimim devam ederken önce Türkiye’nin fitness ve sportif performans alanında en iyi eğitim sağlayıcısı Athletic House Academy eğitimlerini tamamladı. Daha sonra Dünyanın en iyi eğitim kurumlarından olan National Academy of Sports Medicine’dan Certified Personal Trainer, Corrective Exercise Specialist, Performance Enhanchment Spacialis eğitimlerini tamamlayarak Master Trainer sürecine dahil oldu. Amerika’da Master Trainer eğitimini tamamlayarak sınavını başarıyla geçti ve dünyadaki 2. Türk NASM MASTER TRAINER ünvanını aldı.

  Türkiye’de futbol, basketbol ve tenis gibi branşlardaki profesyonel sporculara sportif performans danışmanlığı yapmaktadır. Avrupa’nın en büyük spor tesisi olan Soul Entertainment Group’ta Fitness Manager olarak görev aldı. Halen Athletic House Academy’de Eğitim Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

  Cenk Kaplan

  İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölümünde eğitim hayatı devam ederken başladığı fitness eğitmenliği görevine o dönemin en büyük zincir fitness tesislerinden olan Jatomi Fitness çatısı altında profesyonel hayata başladı 19 yaşında 9 tesis 140’a yakın eğitmen arasında tesisler arası yapılan personal training yarışmasını kazan ilk kişi olarak CEO tarafından ödüllendirildi. Akademik eğitimi devam ederken dışarıdan Athletic House Academy ve National Academy of Sports Medicine’dan fitness ve sportif performans uzmanlığı eğitimlerini tamamlayıp, Seam Academy ve Door Line Pilates’ten pilates metodu üzerine eğitimler aldı. Türkiye’de futbol, basketbol ve tenis gibi branşlarda milli sporcular ile çalışıp aynı zamanda sanat dünyasında önde gelen bir çok ünlü isme personal training hizmeti verdi. Avrupa’nın en büyük spor tesisi “Soul Entertainment Group” Fitness bölümünde personal training’ den sorumlu yöneticilik yaptı. Kariyerine şuan Athletic House Academy’de eğitim satış direktörü olarak devam etmektedir.